Abrikosiniai sausainiai pūstų ryžių apvalkale

Grįžtu į normalų gyvenimą. Pasibaigė sunkusis sausis su egzaminais, atestacijomis ir pan. Surasdama laisvą valandėlę puldavau virtuvėm išbandyti kažką naujo, bet vis nesėkmingai. O Tailando virtuvė mane galutinai nugalėjo. Kokosų piene su raudonu kariu troškinta vištiena, pasirodė neįmanoma valgyti- riebi, apsunkinanti skrandį, bet vėliau paaiškėjo, kad panaudojau labai riebų kokosų pieną (prilygstantį grietinėlei). Po kelių dienų ryžausi tailandietiškiems sausainiams. Čia vėl ištiko nesėkmė, bet skani. Vietoj traškių forminių kokosinių sausainių, man gavosi minkštučiai beformiai plikyti pyragaičiai su kokoso aromatu. Bet labai skanūs. Rankų dar nenuleidau, receptų prisirinkus daug, vėl suradus laisvo laiko kažką gaminsiu. Turi juk kažkada pavykt.

O vakar pradėjom ruoštis mažosios gimtadieniui, t.y. išbandom naujus receptukus, kad vėliau kepant neiškiltų problemų. Kepdama šiuos gimtadieniui, dalį abrikosų pakeisiu džiovintomis braškėmis, pudingo miltelius – paprastais miltais (man toks variantas pasirodė skanesnis, nesijaučia sintetinio skonio), baltus pūstus ryžius pamaišysiu su šokoladiniais.

abriksaus1

150g kambario temperatūros sviesto,

½ puodelio cukraus (dėjau mažiau, ypač rekomenduoju sumažinti, jeigu dėsite pudingo miltelius);

1 a.š. vanilinio cukraus ar vanilės esencijos (nebūtina, jeigu dėsite pudingo miltelius);

1 kiaušinis;

1 puodelis miltų;

½ a.š. kepimo miltelių;

1 puodelis smulkintų džiovintų abrikosų (tinka ir kiti minkšti džiovinti vaisiai: vyšnios, braškės, razinos);

¾ puodelio pudingo miltelių (galima pakeisti ir miltais);

¾ a.š. malto cinamono (nebūtina)

pūstų ryžių.

Sviestą išsukti su cukrumi bei vaniliniu cukrumi. Įmušti kiaušinį ir gerai išmaišyti. Miltus sumaišyti su kepimo bei pudingo milteliais, suberti į sviesto mišinį, išmaišyti.Įmaišyti smulkintus abrikosus. Formuoti graikiško riešuto dydžio kamuoliukus, apvolioti pūstuose ryžiuose, dėti didesniais atstumais vieną nuo kito ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepti 1800 įkaitintoje orkaitėje apie 20 minučių.

Šaltinis: www.taste.com.au

abriksaus2

6 comments on “Abrikosiniai sausainiai pūstų ryžių apvalkaleAdd yours →

  1. Bet kokius įprastus sausainius kepant galima apvolioti pūstuose ryžiuose, grūduose ar kukurūzų dribsniuose (jeigu saldinti, sausainiusoe cukraus kiekį sumažinti). Toks apvalkalas suteikia traškumo, pakeičia skonį (galima tos pačios tešlos sausainus apvolioti skirtinguose prieduose) ir atrodo daug įdomiau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*