Vasaros sezono uždarymas sode

 Šią vasarą tik vieną kartą kepėm šašlykus, visą laiką naudojom kepimui skirtą lentą. Užsidedam ant šašlykinės, įkuriam ugnį, palaukiam kelias minutes ir kepam. Kaip ir kepant ant grilio, kepant ant šios lentos nereikia riebalų, o kepti galima viską – nuo daržovių, mėsos iki vaisių.

Norėjau visus išbandytus receptus, sudėti į vieną įrašą, bet, kietąjam diskui sugedus, viskas dingo. Liko tik šios prieš porą savaičių darytos nuotraukos.

IMG_0429

IMG_0466

Ant grilio arba tokios lentos galite išsikepėmė moliūgų, obuolių griežinėlių, raudonųjų svogūnų žiedelių, pagardinome druska, pipirais, aliejumi (galima daržoves užpilit aliejumi, išmaišyti ir tuomet kepti) ir sumaišius gavome skanias salotas.

IMG_0463

Kiaulienos medalionams išpjovą supjaustėme griežinėliais, pagardinome druska, pipirais, mėgstamais prieskoniais, šlakeliu aliejaus ir iškepėme. Taip greit paruošta mėsa labai minkšta ir tirpsta burnoje.

IMG_0478

Užkandžiui ruošėme baklažanus įdarytus fetos sūriu. Tam baklažanus supjaustėme plonomis juostelėmis, pabarstėme druska ir palikome 10-15 min. Tada nuplovėm, patepėm aliejumi ir iškepėm. Ant atvėsintų dėjome truputį fetos sūrio, sumaišyto su žolėlėmis ir smulkintais saulėje džiovintais pomidorais, susukome ritinėliais.

IMG_0485

6 comments on “Vasaros sezono uždarymas sodeAdd yours →

  1. nugi nugi ir iš kurgi čia ta lenta? įsivaizduoju, kad tikrai geras daiktas. idėjos labai viliojančios. ačiū, kad dalinatės 🙂

    1. Lenta iš Rimi. Prieš tris metus pirkau, kai išpardavinėjo laisvalaikio prekes. Kadangi jau buvo ruduo, tai ji buvo giliai įkišta ir daugiau nei metams pamiršta. Kai vėl atradau išvežiau į sodą, bet tik šiemet tėtis perdarė šašlykinę ir kartu padarė rėmą, kad būtų galima ir šią lentą uždėti. Tai visą vasarą ir džiaugėmės šia nustabia lenta. Broliui kai ieškojau vasaros pabaigoje, tai rimi tokia lenta buvo 60 lt, tik mažesnė, siauresnė.

  2. Šį Tavo įrašą parodžiau vyrui net 🙂 Nors jis prieš bet kokius papildomus padargus virtuvėje, bet kadangi tai priemonė ruošti maistą lauke, visai užskaitė 🙂 Papasakok, kur įsigijai ar bent jau kaip šis daiktas vadinasi, kad būtų galima ieškoti, nes „kepimo lenta“ googlui visai nesuprantamas daiktas 🙂

    1. Angliškai šis daiktas vadinamas „cast iron grill griddle“. Pirkau Rimi ten berods ir buvo pavadinta kepimo lenta. Dar vasaros pabaigoje buvo jų didelėse Rimi, tik siauresnių ir mažesnių. Mano vyrui ji irgi patiko, nors kai pirkau, tai kreivai žiūrėjo, o dabar tai pagrindinis kepėjas ant jos 🙂 Man reikia tik viską paruošti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*