Sviestinis pyragas su riešutiniais trupiniais

Kai po savaitgalio mielinių pyragų liko trynių, pasirodė puiki proga išbandyti nors vieną „The cake bible“ pateiktą pyragą su tryniais. Apsistojau ties šiuo trupininiu su kiek įdomesne gaminimo eiga. Nors kai mano mikseris net cypė bandymas išmaišyti tešlą aš jau svarsčiau, ar tik nereikėjo maišyti įprastu būdu, bet šiaip ne taip labai lipni tešla buvo paruošta ir sukrėsta ne į 23 cm skersmens formą, kaip rekomendavo autorė, bet į 18 cm, nes man pasirodė tešlos mažokai, o ir gražiau bus. Bet pyragai kepdami kyla, šis irgi iškilo, ir kepė 50 minučių, valandą,  valandą ir 15 minučių, o patikrinus vidurys kaip skystas taip skystas, bet po pusantros valandos pagaliau iškepė. Iškepė su traškia riešutine plutele ir drėgnu, burnoje tirpstančiu vidumi. Tikras sviestinis pyragas, kurio daug ir neįveiksi. Beje, viduryje ant riešutinio sluoksnio įdėjau obuolių skiltelių, labai jie ten tiko.

Trupinių viršuj ir įdarui

1/3 puodelio šviesaus rudojo cukraus;

2 v.š. cukraus;

1 puodelis graikiškų ar karijų riešutų;

1 ½ a.š. cinamono;

½ puodelio miltų;

60  g sviesto (naudojau 30 g);

½ a.š. vanilės.

Tešlai:

4 didelių kiaušinių tryniai;

2/3 puodelio grietinės;

1 ½ a.š. vanilės;

2 puodeliai 405D tipo miltų;

1 puodelis cukraus (dėjau ¾  puodelio, bet man buvo saldu);

½ a.š. kepimo miltelių;

½ a.š. kepimo sodos;

¼ a.š. druskos;

170 g minkšto sviesto (kitą kartą dėčiau 150 g ar dar mažiau).

Įdarui sutrinti pakepintus riešutus, cukrų, cinamoną ir vanilę. ¾ puodelio gautos masės atidėti, o į likusius suberti miltus, sudėti kubeliais pjaustytą sviestą ir trinti tarp pirštų kol liks šlapi trupiniai.

Nedideliame inde išmaišyti trynius su ketvirtadaliu grietinės bei vanile.

Kitame dideliame inde išmaišyti visus sausus produktus: miltus, cukrų, kepimo mitelius, sodą bei druską. Sudėti minkštą sviestą, grietinę ir sukti nedideliu greičiu, kol neliks sausų produktų. Per tris kartus supilti trynių plakinį ir kaskart po 20 s paplakti. Du trečdalius masės sukrėsti į paruoštą 23-24 cm skersmens kepimo formą, pabarstyti riešutų trupiniais, sukrėsti likusią tešlą, paviršių išlyginti ir pabarstyti paruoštais trupiniais. Dėti į įkaitintą iki 180 0C orkaitę ir kepti 55-65 minutes arba kol įkištas medinis pagaliukas, ištraukus bus švarus. Jeigu paviršius per greitai ruduoja, galima viduryje kepimo pridengti folija. Pavėsinti dešimt minučių formoje, tada išimti ant grotelių ir leisti visiškai atvėsti.

Šaltinis: R.L.Beranbaum „The cake bible“, 1988

4 comments on “Sviestinis pyragas su riešutiniais trupiniaisAdd yours →

    1. Išbandyk, kai liks trynių nuo pvz. morenginio įdaro, juk manau kartosi mielinį pyragą? O aš kitą kartą trynius sunaudosiu kitam šokoladiniui pyragui, šįkart kakavos pritrūkau

  1. Forelle, kaip aš tau pavydžiu, kad tau trynių lieka 🙂 man tai amžinas deficitas… baltymų – nors maudykis .. ir dar. Jau kelintas kartas matau, kaip mes panašius patiekalus gaminame 🙂 aš vakar vakare kažką panašaus kepiau, tik su kitokiais priedais na ir proporcijos… bet kepiau pagal muffins principą – sausus sumaišyti su drėgnais.

    1. Elžbieta, man pirmą kartą liko tiek trynių, jog galėjau išbandyti kažką naujo su jais, visą laiką turiu tik baltymų, man visada atrodo sunkiausia surasti ką iš jų būtų galima pagaminti.
      Gal jūsiškis kepinys greit bloge pasirodys? Labai smalsu, o be to ir tokius pyragus mėgstu, nors kitą kartą jau sausų su šlapiais nemaišysiu, gaila mikserio, o ir laiko daugiau užima, nemanau kad rezultatas labai skirtųsi. O gal klystu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*