Makaronai su rūkyta šonine ir grilintais pomidorais

Balandžio mėnesį Languotą prijuostę ryšėjo Dovilė iš Bajalių šeimynos ir jos skelbta tema buvo “Makaronai”. Makaronus labai mėgstu, tai maniau tikrai nebus problemų sudalyvauti, bet… pasirodo balandį jų ir iš jų nieko negaminau. Visa šeimyna mėgsta makaronus, gaminam juos ir namie, turiu tam tikslui įsigijus ir makaronų gaminimo mašinėlę, mėgstu paeksperimentuoti, darau ne tik ne tik tradicinius, bet kiek kitokius makaronus – su dilgėlėmis ar šokoladu. Pirktiniai irgi nenurašomi, juk tokių įvairių formų tikrai nepasigaminsi, o ir patiekalų paruošimas tokiu atveju užtrunka greičiau. Šiems makaronams su šonine ir pomidorams paruošti netruksite nė pusvalandžio, o patiekalas tikrai sotus, jame susipina sūrumas ir saldumas, sunkumas ir gaivumas. Džiūvesėliai puikiai suriša visus ingredientus į bendrą krūvą, todėl jų nepamirškite įberti. Aš šįkartą naudojau mini penne makaronus ir vynuoginius pomidorus.

IMG_2995

350 g penne tipo makaronų,

8 slyviniai pomidorai,

2 v.š. alyvuogių aliejaus,

1 v.š. šviesaus mukovado cukraus,

Druskos ir pipirų,

110 g rūkytos šoninės, supjaustytos nedideliais gabalėliais,

50 g stambiai smulkintų graikinių ar karijų riešutų,

50 g baltos duonos trupinių,

1 smulkinta česnako skiltelė,

Pluoštelis šviežių bazilikų,

Sviesto, kepimui.

IMG_2991-2

Makaronus išvirkite pasūdytame vandenyje, nukoškite.

Pomidorų puseles patepkite alyvuogių aliejumi, pabarstykite cukrumi, maltais pipirais, druska ir dėkite po įkaitusiu griliu 5-8 minutėms.

Keptuvėje ištirpinkite gabalėlį sviesto ir sudėkite rūkytos šoninės gabaliukus, kepinkite, kol jie gražiai apskrus ir taps traškūs. Išgriebkite ant vinekartinio rankšluosčio, kad susigertų riebalų perteklius. Jeigu reikia įdėkite dar gabalėlį sviesto į keptuvę, suberkite džiūvesėlius, riešutus ir česnaką. Kepkite ant vidutinės ugnies vis maišydami, kol džiūvesėliai taps auksinės spalvos. Sudėkite šoninę, bazilikus, makaronus, supilkite likusį aliejų ir viska išmaišykite. Patiekite iškart.

Šaltinis: Year Round Dairy Cookbook, 2005

IMG_3002

6 comments on “Makaronai su rūkyta šonine ir grilintais pomidoraisAdd yours →

    1. NOrs kažkada šį patiekalą ruošiau vyrui, nes pasirodė kad jam patiks, bet tapo priešingai – jam nepatiko, bet mane sužavėjo. Tai dabar karts nuo karto pasigaminu tik sau. Džiūvesėliai čia vaidina tikrai svarbų vaidmenį, be jų nebūtų skanu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*