Cukinijų, saulėje džiovintų pomidorų ir rikotos pyragas

Ir dar vienas receptas su cukinijomis. Tik šįkart – nesaldus pyragas, kurį nusižiūrėjau tik įsigijus knygą „How to cook“ ir kuriam vis ko nors nebūdavo namie. Tiesa, ir dabar neturėjau alyvuogių, bet buvo skanu ir be jų. Ryškiausią skonį duoda pomidorai, todėl rinkitės tik kokybiškus, kad nesugadintumėt viso kepinio.

Pagrindui:

200 g miltų;

Žiupsnelis druskos;

100 g sviesto;

2-3 v.š. ledinio vandens.

Įdarui:

2 v.š. alyvuogių aliejaus;

1 nedidelis svogūnas, plonai supjaustytas pusžiedžiais;

2 nedidelės jaunos cukinijos, supjaustytos riekelėmis;

50 g saulėje džiovintų pomidorų aliejuje, plonai supjaustytų;

250 g rikotos sūrio;

2 v.š. pieno;

2 kiaušiniai;

4 v.š. smulkintų šviežių žolelių (dėjau petražolių, raudonėlių ir bazilikų);

12 juodų alyvuogių be kauliukų (neturėjau);

Druskos ir juodųjų pipirų pagal skonį.

Sumaišyti druską su miltais, įpjaustyti sviestą. Trinti tarp pirštu, kol neliks sausų miltų. Supilti vandenį ir gerai išminkyti. Tešlą uždengti ir 30 minučių įdėti šaltai. Vėliau tešlą iškočioti, iškloti ja kepimo formą, subadyti šakute, uždengti kepimo popieriumi, pripilti į jį džiovintų pupelių, žirnių, kad neleistų tešlai iškilti ir kepti įkaitintoje iki 2000C orkaitėje 10 minučių. Popierių su pupelėmis išimti ir leisti tešlai dar apie 10 minučių pakepti.

Kol pagrindas kepa, cukinijas ir svogūnus 5-6 minutes pakepti įkaitintame aliejuje. Rikotą išplakti su kiaušiniais, pienu, druska, pipirais ir smulkintomis žolelėmis.

Ant iškepto pagrindo paskleisti cukinijas, išdėlioti pomidorus ir užpilti rikotos plakiniu. Kepti 30-35 minutes.

Šaltinis: „How to cook“, 2007

3 comments on “Cukinijų, saulėje džiovintų pomidorų ir rikotos pyragasAdd yours →

  1. Kadangi dabar pats cukinijų sezonas, išbandžiau. Labai skanu buvo. Tik kepant pagrindą krašteliai užsilenkė į vidų, o atlenkti nebeišėjo, nulūžo. Aišku nieko kepiniui baisaus neatsitiko užkepus viskas susiklijavo 🙂 Beje užkepinėjau kokių 15 min. ilgiau, kol viršus apskrudo įjungus kepimo iš viršaus funkciją. Gal čia skarda kalta? Tokia gana gili buvo.

    1. Pagrindą kepant, reikia ant jo užtiesti folijos ar kepimo popieriaus ir ko nors sunkaus pripilti, kas neleistų jam deformuotis. Aš kepu pajungus kaitinimą iš viršaus ir apačios, bet kepimo laikui įtakos turi ir orkaitė, ne visų vienodai kepa. Man kartais ir tenka ilgesnį ar daug trumpesnį laiką kepti nei nuorodyta recepte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*