Varškės keksas

Su Šv. Velykom!

velykos2

Nors namie jau kvepia pavasariu, visa palangė pilna žaliuojančių augalų, už lango vis dar balta. Vakar jau matėme ir du gandrus, liūdnai žirgliojančius po sniegą.  Ir kol laukiam pavasario, galima išsikepti ir šį nuostabų, purų varškės keksą, pagardintą džiovintais vaisiais. Aš naudojau “Arimex” mišinį, sudarytą iš razinų, papajų, spanguolių, melionų ir mangų. Tikrai skaniai gavosi. Jeigu nemėgstate džiovintų vaisių, galite jų nedėti, tik cukraus dėkite ne 150 g, o 300 g.

IMG_2055

300 g miltų,

150 g sviesto,

150 g cukraus,

4 vidutinio dydžio kiaušiniai (arba 3 XL dydžio),

300 g varškės (geriausia naudoti “President”, “Mūsų švelnioji” arba paprastą labai gerai pertrintą),

Vanilinio cukraus,

1 ½  a.š. sodos,

200 g džiovintų vaisių mišinio (naudojau “Arimex”: “Mišinys su tropiniais vaisiais”),

Cukraus pudros pabarstymui.

IMG_2117

Džiovintus vaisius nuplaukite ir nusausinkite. Įberkite šaukštą miltų ir gerai išmaišykite, kad vaisiai jais pasidengtų. Miltus sumaišykite su soda.

Sviestą gerai išsukite su cukrumi, plakant po vieną įmuškite kiaušinius, sudėkite pertrintą varškę ir dar pora minučių paplakite. Įsijokite miltų ir sodos mišinį, atsargiai išmaišykite. Suberkite džiovintus vaisius ir dar kartą permaišykite.

Tešlą sukrėskite į paruoštas kepimo formas (ištepkite sviestu ir pabarstykite miltais arba išklokite kepimo popieriumi). Kepkite iki 180 °C temperatūroje 30-40 minučių. Atvėsinkite ant grotelių, pabarstykite cukraus pudra.

Šaltinis: adaptuota pagal “Lietuvių valgiai”, 1983

IMG_2130

Galima kepti ir keksiukus, juos iškepsite per 20-25 minutes.

IMG_2078

4 comments on “Varškės keksasAdd yours →

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*