Spanguolių ir riešutų duonelė

Prieš savaitę nusižiūrėta ir ką tik iškepta duonelė. Jeigu prieš prieš tai sausainiuose spanguoles atsvėrė bananų saldumas, tai šįkart jos sprogdamos burnoje priverčia ir susiraukt iš rūgštumo.¬† Bet man tas netrukdė, netgi sakyčiau dar skaniau (kad taip rūgštu nebūtų, galima spanguoles pasmulkinti).¬† Ir kas labiausiai nustebino¬† – nepatiko apelsino prieskonis dėl žievelės, atrodo, kad visiškai jis čia nedera, nors dėjau daug mažiau nei parašyta buvo recepte. ¬†Bet pati duonelės tešla labai skani, trapi, todėl nemėgstantys spanguolių, gali drąsiai jas pakeisti, kad ir obuoliais, kitą kartą taip aš ir padarysiu, kad netektų valgyti duonelės vienai.

Picture 2942

1 puodelis rupių kvietinių miltų;

1 puodelis paprastų miltų;

1/3 puodelio maltų sėmėnų;

1 1/2 a.š. kepimo miltelių;

1/2 a.š. sodos;

1/4 a.š. druskos;

1 kiaušinis;

3/4 puodelio cukraus;

3/4 puodelio apelsinų sulčių;

1/4 puodelio aliejaus;

2 v.š. tarkuotos apelsino žievelės; ¬†(dėjau mažiau, bet vistiek per daug jautėsi)

1¬† puodelio spanguolių;

½ ¬†puodelio smulkintų graikiškų ar/ir karijų riešutų.

Viename dubenyje sumaišyti miltus, sėmėnis, sodą, kepimo miltelius ir druską. Kitame inde išplakti aliejų, sultis, cukrų bei kiaušinį. Įmaišyti sausus produktus. Suberti spanguoles, pusę kiekio riešutų ir atsargiai išmaišius sukrėsti į kepimo formą. Apibarstyti likusiais riešutais ir kepti 1800 įkaitintoje orkaitėje 45-60 minučių.

Šaltinis: mykitchenjourney.blogspot.com

Picture 2953

2 comments on “Spanguolių ir riešutų duonelėAdd yours →

  1. Forelle, man kažin kaip neina tavo RSS feed’as – nežinau, ar čia maniškis kompius kvailioja, ar ką. galvoju, vajei, kaip seniai girdėta; įsijungiu puslapį – šūsnis spalvingiausių receptų. gardumėlis. 🙂

  2. Man irg pasirodė, kad kažkas su RSS feedu negerai, kai per vieną naktį dingo pusė prenumeratorių, bet kiek draugių paklausinėjau, visos gauna. Reikės ieškoti kur čia bėda.
    Malonu, kad nepamiršai ir užsukai 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*