Sausainiai su šokolado gabaliukais

Mėgstu paverkšlenti kaip man trūksta laiko, kaip norėčiau pasėdėti namie nors kelias dieneles, bet kaip tik tokia proga pasitaiko, aš susigalvoju naujos veiklos. Šiandien man irgi turėjo būti laisva diena, nes jau už ją atidirbom šeštadienį, bet aš išėjau darželinukams pravesti pamokėlių. Savanoriška veikla, bet trimečių-keturmečių emocijos, įspūdžiai po pamokėlių, viską atperka. Aišku, suaugusiųjų nuomonės išsiskiria, pikta, kai kiti net nežinodami ką mes darome, aiškina, jog mokslininkų atlikti tyrimai teigia, jog per ankstyvas vaikų „lenkimas“ prie mokslų atsiliepia neigiamai. Gal ir taip, bet mes juk ten ne uždavinius sprendžiame, o mokomės suprasti reiškinius aplink save. Juk fizika – visų mokslų pagrindas, (oi, kaip aš svajoju pasimokyti kulinarinės fizikos, bet tai ir liks tik svajonė). Bet grįžkim į virtuvę ir išsikepkime sausainių su šokolado gabaliukais. Visada juos kepdama prisimenu ir pirmą savo sviestinių sausainių kepimą, kai perskaičiusi, jog sausainiai turi būti traškūs, vis ištraukiu iš orkaitės, pasižiūriu, minkšti ir vėl kišu atgal. Tik kai pradėjo ruduot, praradus viltį gauti juos traškius, ištraukiau tuos minkštus blynus iš orkaitės, kai jie atvėso supratau, kad perkepiau, nes tapo akmeniniais. Bet visus atradimus dažniausiai padarome suklydę.

175 g miltų;

1 a.š. kepimo miltelių;

125 g minkšto magarino arba sviesto;

60 g šviesiai rudo muskovado cukraus;

40 g baltojo cukraus;

½ a.š. vanilinio cukraus;

1 kiaušinis;

50 g juodojo ar pieniško šokolado, susmulkinto.

 

Sviestą ar margariną išsukti su cukrumi iki vientisos masės, įmušti kiaušinį, suberti vanilinį cukrų ir gerai išmaišyti. Suberti persijotus miltus, sumaišytus su kepimo milteliais. Išmaišyti, kol neliks sausų produktų. Vėliausiai įmaišyti smulkintą šokoladą. Imti tešlą šaukštu ir dėti ant kepimo popieriumi išklotų skardų. Kepti 190 C temperatūroje 10-12 minučių.

Šaltinis: adaptuota pagal  J.Bellefontaine „What‘s cooking chocolate“, 2000

 

4 comments on “Sausainiai su šokolado gabaliukaisAdd yours →

    1. Laiko, man visada trūksta, tik gaila, kad mano visos veiklos dažniausiai būna tik už „ačiū“ 🙂 O eksperimentų darželyje gali bet kuris tėvelis parodyti ir priemonių ypatingų nereikia, daug kas tinka iš virtuvės ar vaikų žaislų. Jeigu sugalvosite su maže paeksperimentuoti, galėsiu pakonsultuoti 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*