Moliūginiai virtinukai su sūriu

Šiuose virtinukuose, visiškai priešingai nei pirmuose, moliūgo skonis užgožiamas sūriu. Dėl trynio, miltų irgi reikėjo daugiau, tai ir spalva nebuvo intensyviai geltona. Skanu, bet labiau tinkama tiems, kurie nemėgsta intensyvaus moliūgo skonio.

1 puodelis moliūgo tyrės;

1 a.š. šviežių čiobrelių lapelių;

1 ½ – 2 puodelių miltų (gali reikėti ir daugiau, jeigu tyrė bus skystesnė);

1 kiaušinio trynys;

25 g kietojo sūrio (pvz. Džiugas) plius ant viršaus pabarstymui;

Druskos, juodųjų pipirų pagal skonį;

50 g sviesto;

10 nedidelių šalavijų lapelių.

Moliūgo tyrę sumaišyti su čiobreliais, miltais. Įleisti kiaušinio trynį, sutarkuoti sūrį, pagardinti druska, pipirais ir gerai išmaišius dėti porai valandų į šaldytuvą, kad masė sutvirtėtų. Atšalusią masę išversti ant miltuotos lentelės ir formuoti virtinukus (manoji masė gavosi pakakamai minkšta, todėl nenorėdama dėti daugiau miltų, vis atsignybdama po nedidelį gabalėlį suformuodavau rutuliuką ir su šakute įspausdavau rėželius).

Į verdantį pasūdytą vandenį sudėti virtinukus, iškilus jiems į paviršių, pavirti dar pusę minutės ir išgrėbti.

Sviestą ištirpinti keptuvėje, sudėti šalavijo lapelius ir pakepti. Kol jie pradės spirgėti. Virtinukus išdėlioti į lėkštes, užpilti šalavijiniu sviestu, užtarkuoti sūrio ir patiekti.

Šaltinis: pagal „Organic cook book“, 2005

10 comments on “Moliūginiai virtinukai su sūriuAdd yours →

  1. Darbo ir skonio prasme, taip. Nesakau, jog šie neskanūs, bet jeigu mėgstat moliūgą, tai jis labiausiai dominuoja pirmuose. Bet pirmi yra kietesni nei šie

  2. Sveika, Forelle. Man labai patinka jūsų svetainė. Dar labiau patinka, kad ji dažnai atnaujinama. Išbandžiau šį, receptą – tiesiog puikus. Gal galėtumėte dažniau kokių receptėlių parašyti, kuriems nereikėtų orkaitės, kadangi esu studentas ir jos neturiu. Ačiū

  3. Nieko nepadarysi, teks laukt, kol praeis tinginys 🙂 Man sunkiausia moliūgų tyrę pasidaryt, bet kai parsiveži didžiausią moliūgą, kurio nepakeli, tenka dorot, o jau turint tyrę, tai čia vienas juokas tokie virtinukai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*