Malta mėsa ant iešmo

Buvau apleidus blogą, nes ilsėjausi. Bet dabar vėl sugrįžtu ir su nauja energija kimbu į maisto ruošimą. Šiandien iškepiau maltos mėsos ant iešmelių arba kebabų. Daug skaniau, kepti ant žarijų, bet buvo skanu ir orkaitėje.

400-500 g maltos mėsos;

0,5 vidutinio dydžio smulkiai supjaustytas svogūnas;

2 š. supjaustytų šviežių žolelių; (neturėjau, tai įdėjau džiovintų žolelių mišinio)

2 trintos česnako skiltelės;

1-2 a.š. maltų juodųjų pipirų;

1 a.š. druskos;

1-2 š. aliejaus.

Medinius iešmelius reikia maždaug 20 minučių pamirkyti vandenyje.

Sumaišyti visus faršo produktus ir palikti pastovėti. Vėliau ant iešmų formuoti pailgas 8-10 cm ilgio mėsos bandelės. Sudėti iešmus į aliejumi pateptą skardą ir kepti 15-20 min 2250C temperatūroje kelis kartus apverčiant.

Šaltinis: Didžioji virtuvės knyga, 2004

6 comments on “Malta mėsa ant iešmoAdd yours →

 1. Labai smagu, kad sugrįžai! Vis nužvelgdavau tavo BLOG'a, bet kaip nieko taip nieko… :/ Aš saviškį apleidau, nes namuose šiuo metu neturiu interneto, bet taip jau rankos niežti papildyti. 🙂

  Kebabai skaniai atrodo, tokie man labiau patinka negu aliejuje kepti maltinukai. Ačiū už liux receptą! 🙂

 2. Kartais BLOG'ą apleidi pats to nenorėdamas, kaip buvo ir mano atveju. Aš tavęs irgi pasigedau, bet paskui forume perskaičiau, kad persikraustei ir neturi interneto. Lauksim tavųjų receptukų 🙂

 3. Kažkur pamačiau panašų variantą, tik mėsa formuojama ant metalinio iešmo ir kepama ant žarijų. Pabandžiau – nepavyko, mėsa ėmė kristi žemyn ir džiuginti rotveilerių Lordo ir Tinos skrandžius.

  Įdomu, ką patarsite?

 4. Iš pradžių ir aš galvojau, kad bus sunku aplipdyti, bet apspaudžiau stipriai ir man laikėsi. Dar priklauso ir nuo mėsos, aš pati maluosi; vieną kartą dariau iš pirktinio faršo, bet bekepant aptrupėjo. Paskui perskaičiau, kad į faršą pila vandens, dar visokių priedų, gal tai irgi turi įtakos?

  Ir kiek mačiau laidų, kur kepė tokius ant žarijų, tai irgi paprastą maltą mėsą su prieskoniais apspausdavo ir viskas būdavo gerai.

 5. Jei faršas labai birus ir susokas, gal kiaušinio įkūlimas situaciją išgelbėtų? Jis juk kaip rišamoji medžiaga veikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*