Glazūruoti bušė pyragaičiai su kremu

Nespėjau pasidžiaugti, jog preitą sekmadienį buvau Canon renginyje, kuris buvo surengtas fotografavimo studijos „Fotoprojektai“ ir Canon  „Notre Vie“ vyninėje.  Fotografai Artūras Valiauga ir Gintaras Janavičius pasidalino savo patirtimi fotografuojant maistą, vietoje įrengė improvizuotą fotografavimo studiją ir parodė kaip fotografuoti tokiu nūriu metu. Gaila, kad namie negaliu to išbandyti, nes neturiu tinkamų lempų, ir „gaudau“ natūralią šviesą prie balkono durų ar net tenka trumpam išsinešti į balkoną. Šiuos pyragaičius, taip pat teko neštis į balkoną, nes kol prisiruošiau pagaminti, kol iškepiau, suformavau, tai ir sutemt spėjo.

Besiterliodama su glajais galvojau ar nevertėtų sukurti naujos receptų kategorijos „Neturintiems ką veikti“, šis receptas būtų vienas iš tokių. Dažnai vietoj to, kad mokyčiausi, daryčiau darbo ataskaitas, laisvą pusdienį paaukoji, kaip atrodo, neįmanomam receptui išbandyti. Džiaugiuosi, jog visi jie pavyko. Dar pora tokių pusės dienos receptų laukia savo eilės patekti į tinklaraštį. Grįžtam prie pyragaičių. Jie – skanūs, gana rieboki ir saldūs. Tikrai nuodėmingi ir reikalaujantys prie jų pavargti, juk didžiausias iššūkis – iškepti bušė – biskvitinius pyragaičius, kurie turi išlaikyti savo formą viso kepimo metu. Kitą kartą gamindama vietoj kakavinio cukraus pudros glajaus, glazūruočiau šokoladu, man jo skonis daug malonesnis ir atsvertų saldumą.

Apie 8-9 pyragaičiai

Bušė:

100 g 405D tipo miltų;

90 g cukraus;

2 dideli kiaušiniai;

1 a.š. vanilinio cukraus.

Sirupas:

50 g cukraus;

2 g konjako ar brendžio;

50 g vandens.

Kremas:

50 g cukraus pudros;

90 g sviesto;

36 g kondensuoto pieno;

9 g kakavos miltelių;

1 g konjako arba brendžio.

 Glajus:

180 g cukraus pudros;

6 g kakavos miltelių;

Vandens.

Įdarui:

45 g saldžiarūgščio marmelado.

Bušė ruošimas. Atskirti kiaušinių trynius nuo baltymų. Cukrų padalinti į dvi dalis. Vieną dalį, kartu su vaniliniu cukrumi, supilti į trynius ir plakti apie 5-7 minutes, kol masės tūris padidės. Baltymus plakti iš pradžių vienus, kol suputos, tada palaipsniui berti cukrų ir plakti, kol baltymų tūris kelis kartus padidės ir jie tvirtai laikys savo formą. Tada pusę baltymų sudėti į trynių masę, išmaišyti, įsijoti miltus, sudėti likusius baltymus ir atsargiai išmaišyti (maišoma šaukštu, o ne mikseriu!!!).

Paruoštą tešlą sukrėsti į maišelį su apvaliu antgaliu ir spausti ant kepimo popieriumi ištiestos skardos apie 5-6 cm skersmens apvalius pyragėlius. Kepti įkaitintoje iki 190-200 0C įkaitintoje orkaitėje 10-15 minučių.

Sirupo ruošimas. Vandenį su cukrumi supilti į nedidelį puodą ir užvirti. Pavirti kelias minutes, vis nugraibant susidariusias putas. Nukelti nuo ugnies, kai pravės iki 40 0C temperatūros, aromatizuoti konjaku ir atvėsinti.

Kremo ruošimas. Sviestą suminkštinti, plakti iki vientisos purios masės, tada palaipsniui pilti pudrą ir plakti, kol ji ištirps, plakant supilti kondensuotą pieną, kakavos miltelius ir bebaigiant plakti, kai bus puri vientisa masė, ją aromatizuoti konjaku.

Glajaus ruošimas. Cukraus pudrą ir kakavos miltelius sumaišyti ir įpilti šalto virinto vandens tieks, kad gautųsi minkšta, bet ne skysta masė. Prieš naudojimą, ją inde pašildyti iki 40 0C (šildant ji suskystės).

Pyragaičių formavimas. Bušė pusgaminius merkti į sirupą, viršuje būsiantį pusgaminį palaikyti 3-4 s, apatinį apie pora sekundžių.  Ant apatinio pusgaminio išspausti sviestinio kremo, per vidurį uždėti marmelado ir uždengti viršutiniu pusgaminiu. Paspaudus palikti, kad sutvirtėtų. Sutvirtėjusius, pamerkti iki pusės į pašildytą glajų.

Šaltinis: pagal J. Čereškienės  „Miltiniai konditerijos gaminiai“, 1978

13 comments on “Glazūruoti bušė pyragaičiai su kremuAdd yours →

    1. Nejaugi bušė ieškojai? 😀 O aš visai kitų dabar užsimaniau 0 su abriksiniu pertepimu, glazūruotų tikru šokoladu ir pabarstytų riešutais. Reikės kada vėl kauptis kepimui 🙂 Šiandien bandelėms tešlą sluoksniuoju.

     1. Ne,ieškojau biskvitui produktų kiekio 18cm. pločio formai. Tai radau čia 🙂 Kepsiu šiandien tortą,bandysiu improvizuotai pasigaminti savo mėgstamiausia tortą ,,Genelis“ nėra niekur receptūros 🙂

     2. Net negirdėjus tokio. Turėsi pasidalinti receptu. O biskvito receptą gali naudoti ir kaip bušė, tik dayk iš keturių kiaušinių, labai gerai gaunasi. Gali aišku, dalį miltų krakmolu keisti

    2. Sveiki mano tortas megstamas irgi genelis gal turite receptuka ar cia kalbame apie ta pati torta is Bijolos//?Jei taip pasidalinkite busiu dekinga.

     1. Apie tą patį tortą, bet deja, recepto neturiu, žinau, jog ten tik biskvitai perptepti grietinėle (bet ne natūralia, o perka jau saldintą ir plaka) ir bananais. Puošiamas bezė kremu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*