Citrinmedis?

   Greitai mamos gimtadienis, su broliu nusprendėm, kad geriausia bus koks augalas (nes juos labai mėgsta). Tačiau tas augalas turėjo atitikti pagrindinį reikalavimą – turėti gerą aurą. Nulėkus knygyne, pavarčiau knygutes ir radau, kad geriausias yra citrinmedis, valantis orą, skleidžiantis gerą energiją ir pan. Šiaip netaip radom kažką panašaus: citriną kryžmintą su mandarinu (tiksliau citrinos neįpirkom). Gražu, bet dabar svarstau ar skleis tą gerąją energiją???

13 comments on “Citrinmedis?Add yours →

 1. superinė dovana.. cintrina tikrai yra geras dalykas.. o va ką mokiausi apie citriną kai mokiausi eterinius aliejus: Poveikis: prašviesina protą, žmogus gali dirbti, mokintis ilgiau, produktyviau, tonizuoja kraujo sistemą, skystina kraują, esant varikozėm galima daryti masazą (išsiplėtusioms venoms), mažina kraujo spaudimą, suaktyvina raudonūjų kraujo kūnelių gamybą (esant anemijai), gali būti naudojamas nuo kirmėlių, nes kirmėlės nemėgsta citrinos kvapo. Gydomos visos peršalimo ligos (kvėpuojant), mažina temperatūrą, citrinos bijo herpis (naudoti skiestą 1/1 su baziniu). Naudojama ant odos karpoms gydyti, papilomoms (baltos vyresnėms moterims) – galima tepti ir su gryna citrina.

 2. Nežinojau, kad toks citrinos poveikis. Bet taip gyvas neveiks, bet manau turės irgi gerą poveikį. Tik šiandien eilinį kartą suabejojau "Senukų ekspertų" žiniom. Paieškojau internete apie šį augaliuką, kaip auginti, kokioj žemėj, ir pasirodo kad čia hibridas ne su mandarinais, o su kinkanu, tik vaisiai panašūs į mandarinus.

  Beje, vakare net nustebau, kai salotų vazone pamačiau besikalantį citrinmedį:) ar nesutapimas? o aš jau buvau net pamiršus, kad sėklų buvau įmetus prie kelis mėnesius.

 3. faina 🙂 dėl to kalasis citrinmedis.. bet žinai.. mes turėjom citriną.. o ji dvokė tai nerealej.. ypač kai žydėdavo.. užgrūdom į trečią aukštą ir ji nudžiūvo.. bet dvokdavo tai vėmalais tokiais.. grr.. tai žodžiu gal tiesiog dėl to ir šitas citrinmedis hibriduojamas.. nju naujus žodžius išrandu :)) o to ten su kuo hibriduojamas, tai nežinau 😀 tiesą pasakius pirmą kartą girdžiu. bet tikiuosi jums gerai augs jis.

 4. Nulėkiau iš karto uostyti, bet žiedų neradau:) Pirmą kartą išgirdau, kad dvokia. Onkologijos ligoninėj auga didelis citrinmedis, bet kiek buvau, nieko neužuosdavau, nors žydėdavo. Gal čia nuo rūšies pirklauso, nes tų citrinų labai jau daug rūšių ir porūšių yra. O tas daigelis kol prašys, tai dar ilgai teks laukt.

 5. aš tiksliai nepamenu, bet man atrodo, kad tas citrinmedis pas mus išaugo iš sėklos.. tai žinai.. kokia jo ten galimybė vaisių turėti tai nežinau ar buvo.. nju žodžiu.. bet man tai dvokė :))

 6. as ir auginu citrina.. pasisejau is grudo.. gerai, kad dar nezydi.. bo bijau smarves XD.. Net nezinojau, kad toks augalelis, skleidzia gera energija… jau galvojau ismest, nes nei vaisiu, nei nieko.. Nu tai pasilaikysiu dar:).

 7. Kažkur skaičiau, kad iš sėklytės užaugintą citrinmedį reikia paskiepyti, kad greičiau vaisių duotų. Nes taip tai tik po kokių 10 metų pražysta

 8. ir tas kvepėdavo maždaug kaip apelsinų žievelė 🙂 bet kai persikraustėm, kažkodėl užsilenkė :/ nors dabar manau, kad užsilenkė todėl, kad būdavo ant rytinio lango, o kai persikrautėm pastatėm prie pietinio, todėl pakepė ir nudžiūvo. aš mažas maniau, kad kuo daugiau mandarinai ar pan. kepa, tuo jiems geriau 😀 , nes juk ispanijoj ir pan. auga. bet iš tikro jei per daug saulės, tai išsiskiria kažkokia medžiaga, kuri sustabdo fotosintezę, bet iš kur mažas galėjau žinot, o tėvai ir niekad citrucinių augalų neaugino.

  beje mandarinmedis kaštuoja 2x, nei citrina, todėl citrinos pigesnės, nebent šiuo atveju čia ne citrina. ir beje mačiau tikrą citriną, visai ji nesmirda, o citrinos vos ne kilograminės, tokios apelsinų dydžio, nėr net ko lygint su parduotuvinėm 😀

  Redagavo Originalas 2007-03-25 13:14

 9. sveiki. labai susižavėjau citrinomis. tik yra bėda aš sodininkystės srityje dar nelabai ką suprantu nes man dar tik 12 metu bet labai žaviuosi augalais ir sodinimu.noriu paklausti keleto klausimu:

  1. ką reiškia citrina kryžminta su mandarinmedžiu?

  2. Kokį citrusinį vaisių geriausia pirkti (iš visų)?

  3. koks citrusinis vaisius greičiausiai užauga, pradeda megzti vaisius?

  4. (šis klausimas tik tiems žmonėms kurie jau turi citrusinių augalų, ir augalai jau mezga vaisius žydi ir yra sveiki ir skanūs.) tai va klausimas koks jusu citruso pavadinimas kokia veislė? kiek metų auginat? kada pradėjo megzti vaisius???

  5. kiek kainavo jūsų augalas ir koks tada jo pavadinimas?(kuris jau turi vaisiu, gerai ir sveikai auga)

  atleiskite man, kad aš tokia įkyri, bet man labai įdomu. Kuo greičiau atsakykite. labai jūsų prašau… Iš anksto dėkoju 🙂

 10. Labas, aš irgi žalia šitoje srityje, mano mama mėgsta augalus, jai ir dovanojau šį medelį. Pirkta buvo senukuose, pasirinkimas buvo didelis nuo keliasdešimt litų iki kelių šimtų, priklausomai kokia veislė, dydis ir pan.
  Apsilankyk šiame puslapyje
  http://www.rojaussodai.lt/forumas/
  manau ten rasi atsakymus į visus dominančius klausimus, nes ten susirinkę išmanantys apie augalus. Sėkmės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*