Braškių ir agurkų salotos

Kai kurie produktų deriniai iš pradžių atrodo neįmanomi, neskanūs ir pan., bet paragavęs pakeiti nuomonę. Špinatų ir braškių, braškių ir balzaminio acto deriniai dabar turbūt tik retą nustebina, pievagrybių ir braškių – vis dar egzotika, o kaip braškės su agurkais?

Šiose salotose braškių ir datulių saldumą „numuša“ agurkų ir mėtų gaiva. Man labai patiko, vyras tokių salotų iš vis atsisakė, o mažoji tik agurkus išrinko. Ir kaip gyvent su tokiais?

100 g šviežių datulių;

230 g braškių, supjaustytų griežinėliais;

½ agurko, supjaustyto griežinėliais;

125 ml jogurto;

1 v.š. šviežių pjaustytų mėtų;

1 v.š. medaus arba braškių sirupo;

Mėtų viršūnėlių papuošimui.

Iš datulių išimti kauliukus ir supjaustyti nedideliais gabalėliais. Lėkštėje išdėlioti agurkus, braškes bei datules. Užpilti padažu, sumaišyto iš jogurto, medaus ir mėtų. Papuošti mėtų viršūnėlėmis.

Šaltinis: P.Leith „Salads“, 1993

7 comments on “Braškių ir agurkų salotosAdd yours →

 1. Užderėjo labai netikėtų derinių su braškėmis blogosferoj :)) Super. Su agirkais dar nebandžiau, kaip ir su pievagrybiais, bet manau, kad turėtų būti gerai. Nes agurkai su saldžiu medum dar ir kaip dera. be to, jie vandeningi ir traškūs, o braškės – minkštos. Ir spalvos tobulai dera. Manau labai geras turėtų būt derinys.

 2. Visai buvau pamiršus agurkus ir medų, užtat man toks pažįstamas skonis jautėsi, atrodė, kad lyg jau kažką tokio valgius 🙂
  O braškes su pievagrybiais kažin ar išbandysiu. Gal po kelių metų (nebent kas pavaišintų), bet dabar dar man per daug neįprasta

 3. Gaminau šias salotas pernai! 🙂 Radau Sparnuočio tinklaraštyje. Suvalgiau, bet kažkas keisto jose buvo. Daugiau nebekartojau. 🙂

 4. Kolkas skamba šiek tiek neįprastai, bet manau prisijaukinus dar šį sezoną išbandysiu ;}
  o nėra per saldu ,kai dar datulės prisideda? nes na medus, braškės..

 5. Vilma, skoniai juk skiriasi, man visai patiko, nors to nesitikėjau.
  Živile, aš tiksliai proporcijų nesilaikiau, dėjau visko iš akies, bet saldumas čia puikiai kompensuojasi dėl agurkų ir mėtų gaivos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*